Jakość i bezpieczeństwo

Nazywam się Jacek Fiutko. Jestem trzecim pokoleniem stolarzy i właścicieli stolarni. Podpisuje się własnym nazwiskiem pod każdym naszym produktem.

Nasza rodzinna stolarnia posiada doświadczenie w branży architektury ogrodowej, budownictwa drewnianego oraz wykończenia wnętrz.

Jacek
Koło zębate

Nasza historia

1946 – 2023

Usługi stolarskie w naszej rodzinie zapoczątkował Władysław Fiutko (1915 – 2005r.). Przekazał on swoją bezcenną wiedzę synom oraz wnukom, którzy w dalszym ciągu podtrzymują tradycję pracy w drewnie.

Władysław jako młody człowiek w wieku 15 lat poszedł do tak zwanego ‘Terminu’ ucząc się zawodu stolarz w stopnicy w warsztacie stolarskim ‘u Banasia’.

W wieku 22 lat został powołany do służby wojskowej w Kielcach na bukówce jako żołnierz II pułku Artylerii Lekkiej, legionów Kielce. Służbę kontynuował do czasu wybuchu II wojny światowej. Trafił na front walcząc w obronie ojczyzny. W okolicach Lublina 28.09.1939r zostali otoczeni i pojmani do niewoli.

W listopadzie 1946 roku Władysław Fiutko wrócił z wojny do Mietla, gdzie zapoczątkował działalność naszej stolarni.

Czynnie uczestniczył w obudowywaniu powojennej Polski po czym do dnia dzisiejszego można podziwiać wiele elementów w budowlach sakralnych.

Władysław Fiutko uzyskał wiele odznaczeń w rzemiośle stolarstwo, między innymi tytuł mistrzowski w rzemiośle stolarstwo oraz srebrną odznakę nadaną przez cen rzemiosł za zasługi w szkoleniu uczniów.

Władysław Fiutko (1915 – 2005r.) - przekazał swoją bezcenną wiedzę synom oraz wnukom, którzy w dalszym ciągu podtrzymują tradycję pracy w drewnie.

W 2012 roku Jacek Fiutko rozpoczął rozwój stolarni oraz sprzedaż internetową

Mury zamku

Galeria realizacji

Zobacz galerię zamontowanych przez nas domków

Masz pytania? Zostaw numer, oddzwonimy!

?